"Coming Out" - Téma týdne

7. července 2014 v 22:06 | Liz |  Thoughts and stuff
Hello listeners.. teda, readers, já poslouchám moc Welcome To Night Vale, sakra.. o čemž jsem se zrovna chystala napsat článek, ale pak mi padlo do oka Téma týdne vlevo a říkám si "Jé, hele, coming out! Když už jsem taková intenzivní slash shipperka a LGBT supporter, proč ne k tomu něco napsat, že? So, let's get right to it!


Ano, já podporuju homosexuály! A bisexuály. Úplně všechno, co jde vedle heterosexuality. Nikdy mi to nevadilo. Nikdy jsem se o to nijak zvlášť nezajímala, až jsem podepsala smlouvu se Satanem a založila si účet na tumblr, na kterém samozřejmě Gay Rights podporujou. Možná až moc intenzivně. Držím to v utajení.. teda, jenom to, že po nocích čtu slash fanfiction. Rodiče ví alespoň to, že mi to nevadí, naopak mi vadí jejich homofóbní připomínky ("Pořád na sebe uporozňujou.." "Vždyť to je proti přírodě.." "Zase nějaký buzíci.." a dál a dál až do Jičína), na který reaguju, a pak se z toho stane dvouhodinová lekce. No, znáte to. Nejhorší připomínky mají, když vidí někde dva s dítětem. To je zase že dítě potřebuje mámu i tátu a že to není zdraví, omg, jo, jasný, chápu, co si o tom myslíte, ale to mě prostě nepřesvědčí o tom, že homosexualita je špatná.
Protože to není pravda. Homosexualita není špatná. Nikdo by se neměl stydět za to, jaký je, za to, koho miluje, a nemělo by se ho kvůli tomu ponižovat a ubližovat mu. Lidé mají takovýty blbý připomínky jako ať se jdou léčit, že to přece je jejich volba a ta volba je špatná. Jo, je to jejich volba. A někdy taky není. Nemůžou za to, že je prostě přitahuje stejné pohlaví, stejně jako heterosexuálové nemůžou za to, že je přitahuje opačné pohlaví.

A coming out by neměl být takové tíživé a neoblíbené téma, jaké je. Člověk by se neměl bát říct svůj názor, a neměl by se za něj stydět, jak už jsem říkala. Bohužel je coming out pro každého těžké, ať už jde o sdělení zprávy rodině, přátelům, to je úplně jedno komu. Protože lidé se bojí, co si o něm budou myslet. Že ho budou odsuzovat, ba i nadávat mu za to, jaký je.. zmlátit ho.. vyhodit ho z domu. Zabít ho. Skoro vždycky jsou na coming out hodně negativní názory. Málokterá matka nebo otec neřekne "Gratuluju! Už máš kluka/holku?". Místo toho na něj/jí řvou "Děláš si srandu?" "Jak jsi nám tohle mohla udělat?". Ale co jim jejich dítě udělalo? Prostě jim sdělilo svou sexuální preferaci. Na které by nemělo v kolektivu záležet. Všichni jsme jen lidi. Existují i mnohem "horší" věci než homosexualita. Po světě běhají vrazi, rapisti (nevím český pojem, jestli vůbec nějaký existuje), a ještě mnohem, mnohem horší typy lidí, a podle vás je homosexualita to nejhorší? Homosexualita je hřích? A zabíjení není? Znásilnění taky ne? Kvůli těmhle věcem mnoho lidí přišlo o život, nebo jim bylo ublížení a to břemeno budou na zádech nosit celý život jenom proto, že nějaký stvoření si to neudrželo v kalhotách? Homosexualita je přece to samé, jako když má někdo jinou barvu kůže. Nikdy to nikomu neublížilo. Naopak, socialismus vždy ublížil homosexuálům. Bezdůvodně. Protože socialismus se bojí toho, co je jiné než oni, jsou jako ovce, a když si jedna něco myslí, tak ty ostatní hned taky, aby je nevyhodili.

Ngh. Už nevím, co napsat. Na tohle téma toho mám v hlavě tolik, ale nevím, jako to seřadit, zformulovat, sepsat. Nikdo by se neměl bát coming out, ani by se neměl stydět za to, že je homosexuál, že je jiný než ostatní, protože je to úpně normální, a je to v pořádku, a určitě, určitě není na světě sám, a já doufám, že každý takovýhle ztracený, nešťastný případ najde svojí druhou polovičku.

Tak, to jsem ze sebe dostala, a teď vám sem dám pár obrázků, aby to nebylo takový prostý. :)

Tohle je velmi hezká fotka kterou jsem našla na tumblr, a s tou cedulí naprosto souhlasím :

a pak tenhle sweet obrázek z nějaké demostrace, se kterým opět souzním:


Seriously, people..DO NOT GIVE UP ON FIGHTING FOR YOUR RIGHTS! YOU ARE NOT DOING ANYTHING WRONG! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Narween Black Narween Black | Web | 9. července 2014 v 19:53 | Reagovat

Článok k tejto téme nepíšem len preto lebo by som sa zbytočne rozčulovala nad netolerantnými assholmi a pod. :D Načo si dvíhať krvný tlak ? Obrázky sú super, obzvlášť ten predposledný ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama