ALL HAIL the mighty glow cloud (WTNV review)

9. července 2014 v 23:00 | Liz |  Fandom stuff
Nad oblohou se stahují mračna. Venku hraje hudba, kterou slyšíš pouze ty. Pořád se neví, kdy bude další série Sherlocka. Dveře u koupelny se nedají úplně zavřít. Welcome to Night Vale.


Protože dneska zazněly z přehrávače mého mobilu poslední slova poslední episody WTNV, napadlo mě, že bych o tom napsala, protože je to věc, kterou mám ráda (wat). Budou další díly? Doufám, opravdu doufám, že jo.


Co je Welcome to Night Vale?

Goood question. Welcome to Night Vale je rádiový seriálový podcast-type thing, vytvořený a produkovaný Josephem Finkem. Jde o audio nahrávky z Night Vale Community Radio, rádio malé fiktivní izolované pouštní komunity někde v Americe. Každý díl má 20 až 30 minut. Je hodně těžký se do Night Vale dostat, opustit ho, a nikdo vlastně neví, kde se nachází. Cecil Palmer, fiktivní postava, kterou představuje Cecil Baldwin, je pořadatel, který uvede nejnovější zprávy, počasí, komunitní kalendář, dopravu, a varuje před různými podivnostmi tohoto městečka. Opravdu, tam se dějou opravdu hodně divný věci, tak divný, že si říkáte, proč tam ještě nedorazili Winchesteři.. ale obyvatelé Night Vale to berou jako úplně normální věc. Cecil kromě toho pomlouvá své rivaly, Desert Bluffs, při každém zmínění Johna Peterse, farmáře, řekne ''you know, the farmer?", a rozplývá se nad dokonalostí Carlose, vědce, který přišel do Night Vale zkoumat.

And now.. the characters.

Cecil Gershwin Palmer

Cecil je, jak už je zmíněno, pořadatel WTNV, zaměstnanec Night Vale Community Radio. Můžete si ho představovat, jak chcete, je pro něj spousta headcanonů. Shodují se v tom, že má tmavou barvu pleti. Pak už se hodně liší. Mně se nejvíc líbí podoba Cecila se světle hnědou kůží, blond, až bílými vlasy, třemi (ale můžou být jenom dvě) fialovými oky, Cecil, který nosí hipsterské brýle, motýlky a kravaty, waistcoaty (jak se to řekne česky?), upnuté černé kalhoty, Martensky, vlastně se obléká jako hipster, a má tetování po celém těle, které se nejčastěji dají vidět na jeho obnažených předloktích, která se většinou objevují jako chapadla a oči, ale i jiné nejrůznější symboly. Dost určitě, tak na 90% je člověk. Možná míň, možná víc. Jediné, čeho si u něj můžete být jisti, je jeho hlas. His smooth, smooth voice, talking sweetly to you on the radio. Má totiž příjemný a relaxační hlas, a když si na něj zvyknete, občas vlastně ani nevíte, co říká, mohli by jste si jeden díl pouštět pořád dokola, a nevěděli by jste, o čem je, ani si nepamatujete, že jste ho pouštěli. Už se mi to stalo.

Jestli nemáte představu, jak vypadá můj Cecil (jé, to je cute), koukněte se do levého horního rohu záhlaví. Ale co, dám se nějaký ten fanart, protože je moc hezký :) :


Carlos the Scientist

Carlos (apparently bez příjmení) je vědec, který přijde do Night Vale v první epizodě a Cecil se do něj hned zabouchne. "He grinned, and everything about him was perfect, and I felt in love instantly." Nikdo neví, jak se v městě objevil, ví se, že tam přišel zkoumat věci because science, a taky se ví, že si pronajal laboratoř naproti Big Ricco's Pizza. No one does a slice like Big Ricco. No one.

Už podle jména se dá poznat, že Carlos je latinoamerického původu. Podle Cecilovo popisu má silnou čelist, zuby jako vojenský hřbitov, dokonalé vlasy s dotekem šedé u spánků, dokonalým kabátem (asi se jako myslí jeho laboratorní plášť), nosící flanelové košile a máchající špachtlí ve vzduchu při konverzaci se Cecilem.
(Jak si ho můžete nezamilovat už od pohledu?)

Spoiler alert: Cecil a Carlos spolu chodí a je to headcanon ship, jeden z mála shipů, který se stal ve skutečnosti! You go, Joseph Fink. Gay propaganda, yay! Co je lepší, Cecil o tom při jeho vysílání mluví bez problému a rád, nebojí se, co si o něm budou myslet ostatní, což je moc fajn. A je to jeden s důvodů, proč WTNV miluju.

Old Woman Josie

Postava, o které se Cecil zmiňuje poměrně často v souvislosti se zjevení andělů v jejím bytě. Vážně, that's all. Poslechněte si epizodu nebo dvě, dozvíte se víc.

Khoshekh

Nebo Khoshehk, je mazlíček v rádio stanici, kocour vznášející se 4 stopy nad zemí na pánských záchodech. Jo.

Hooded Figures

Tyhle postavy s kapucami se obvykle vyskytují v zakázaném psím parku a neměli by se oslovovat, přibližovat se k nim a ani se na ně koukat (něco jako já).

A pak spousta internů (já neumim česky) na stanici, kterých se za těch 51 nebo kolik epizod prostřídalo hodně. Nejdýl asi vydrží Dana. A spousta dalších postav, o všech Cecil mluví pozitivně. Jediný člověk, který ho duševně traumatizuje, je STEEVE CARLSBUUUURG Steve Carlsburg. Neví se, co s ním má Cecil za problém, hodně lidí má nápad, že byl jeho přítel.

"Remember.. red dots on what you love, blue dots on what you don't."

And now.. a word from our sponsors the Cecil/Carlos cuteness. Budu se snažit dát sem jenom pár obrázků :)


Nejsou roztomilí?

Doufám, že jsem vás trošku nasměrovala a že si to někdo poslechne. Relax. Rest. Your eyes are getting heavy. It is dark. Close them. Sleep.

(Tohle je asi můj zatím nejdelší článek woo-hoo go me!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama